LOUNAIS-HÄMEEN ILTARASTIT 2024

LÄHDÖT: tiistaisin klo 17-19

HINNAT:
Karttamaksu, aikuinen 7 € - 18-v. ja vanhemmat
Karttamaksu, lapsi 3 € - alle 18-v., varusmiehet ja opiskelijat
10-kortti, aikuinen 63 € - voimassa 2023-2024
Kausikortti 2024, aikuinen 100 €
Kausikortti 2024, LHR:n jäsen 60 €
Kausikortti 2024, ratamestari 40 € - Edellyttää ratamestarina ja järjestelyvastaavana toimimista. Edun saajana 1 hlö / iltarastikerta.
Emit-Kortin vuokra, aikuinen 1 € - Alle 15-v. maksuton
Kadonneen kortin korvausmaksu 55 €. 
Kompassin vuokra, aikuinen 1 €.
Kadonneen kompassin korvausmaksu 20 €.  

Rastin Juniorit harjoittelevat Lounais-Hämeen iltarasteilla maksutta. 

MAKSUTAVAT:
Käteinen
Pankkikortti
Edenred, Epassi, Smartum
Suomisport (täältä myös 10-ja kausikorttien ostot)

Lisätiedot: Aino-Maria Mänki
ainomaria.manki (at) gmail.com, 050 3748 924

Käännä laite tarvittaessa, jotta näet koko kalenterin.

Pvm.

Paikka

Opaste

Ratamestari

Lisätiedot

Radat km

Rastilippu

Tulokset

HUHTIKUU

16.4.

Jokioinen

Kartanonpuisto 

Kirkkotie 4

 

Anu

Maltari

 1, 2 ja 3 

Rastilippu

Tulokset

23.4.

Forssa

Keskusta

Jäähallin parkki

Urheilukentänk. 6

 

Ari

Ilola

 2, 3 4 ja 5

Rastilippu

Tulokset

30.4.

Tammela

Syrjänharju

Kyöpelintie 20

 

Siltainsuut

Suunnistajan kauppa

2, 3 ja 5

Rastilippu

Tulokset

TOUKOKUU

7.5.

Forssa

Kaikula

Vieremäntie 51


Jaakko Kuusinen

Erkki Eskelinen

 2, 3, 5 ja 6

Rastilippu

Tulokset

14.5.

Humppila

Kirkkoharju

Koivistontie 22

 

Jouko

Lindroos

 1, 2 ja 3 

Rastilippu

Tulokset

21.5.

Ypäjä

Siittolanmäki

Varsanojantie 97


 

Paijat

 2, 3 ja 5 

Rastilippu

Tulokset

28.5.

Jokioinen

Murronkulma

Korventie 388

 

Simolat

 2, 3 ja 5

Rastilippu

Tulokset

KESÄKUU

4.6.

Tammela

Kettumäki

Metsäkouluntie 60, Liesjärvi

Jukka

Salonen

Suunnistajan kauppa

2, 3, 5 ja 7 km

Rastilippu

Tulokset

11.6.

Ypäjä

Kolinsuo

Kartanonkyläntie 445 Ypäjä

 

Hanna

Kanasuo

 2, 3, 6 km

helppo 5 km


Rastilippu

Tulokset

18.6.

Tammela

Saari

Portaantie 470

 

Tyko

Suomi

 2, 3, 5 km

helppo 4 km

uimaranta

Rastilippu

Tulokset

25.6.

Jokioinen

Teerimäki

Miina Sillanpään Tie 1

(Miinan koulu)


Rokat

 1, 2 ja 3 km

sprinttiradat

Rastilippu

Tulokset

HEINÄKUU

2.7.

Tammela

Onkilammi

Riitalantie 139

 

Ari

Ilola

2, 3, 5 ja 7 km

Rastilippu

Tulokset

9.7.

Tammela

Liesjärvi

Kanteluksentie 530 

Helena

Laiholahti

2, 3, 

helppo 4, 

5 ja 6 km 

Yhteistyössä 

Someron ESA:n kanssa

Rastilippu

Tulokset

16.7.

Tammela

Jänijärvi

 

LHR

 

Rastilippu

Tulokset

23.7.

Jokioinen

Saartenkylä

 

LHR

 

Rastilippu

Tulokset

30.7.

Tammela

Perhonjärvi

 

LHR

 

Rastilippu

Tulokset

ELOKUU

6.8.

Jokioinen

Rehtijärvi

 

Koskiset

 

Rastilippu

Tulokset

13.8.

Jokioinen

Iso vanhin

 

Jyrki

Nieminen

 

Rastilippu

Tulokset

20.8.

Tammela

Kuuslammi

 

Julkuset

 

Rastilippu

Tulokset

27.8.

Forssa

Keskusta

 

Soramat

 

Rastilippu

Tulokset

SYYSKUU

3.9.

Jokioinen

Paukkumäki

 

Aino-Maria

Mänki

 

Rastilippu

Tulokset

10.9.

Tammela

Syrjänharju

 

Paavo

Vesterinen

 

Rastilippu

Tulokset

17.9.

Forssa

Kaikula

 

LHR

 

Rastilippu

Tulokset