Uutiset

17.11.2019Päivi Paija LHR:n puheenjohtajaksiLue lisää »24.10.2019Sisäharjoituskausi käynnistyy su 10.11.2019Lue lisää »24.10.2019Tervetuloa kauden päättäjäisiin Eerikkilään su 3.11.Lue lisää »

Seuraa LHR-Facebookia

Kansalliset pyöräsuunnistuskilpailut

Tammelassa 26.8.2007

H21

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Mika Tervala                RaVa                     46.41             
  2.   Juho Saarinen               MU                       47.00        +19  
  3.   Timo Sarkkinen              LTH                      47.51      +1.10  
  4.   Mikko Tommola               LS-37                    50.55      +4.14  
  5.   Mikko Kolehmainen           TVV                      52.25      +5.44  
  6.   Jussi Laurila               JalJa                    53.53      +7.12  
  7.   Pentti Paukkunen            AngA                     54.37      +7.56  
  8.   Mikko Takamaa               SuJu                     54.47      +8.06  
  9.   Mika Rantala                HS                       55.48      +9.07  
 10.   Jaakko Liukkala             HauSi                    58.41     +12.00  
 11.   Lasse Tyrväinen             TVV                    1.04.43     +18.02  
 12.   Jarmo Mauriala              KooVee                 1.05.16     +18.35  
       Juha Karstunen              YlivKu                    Hyl.             

H35

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ari-Pekka Ojala             TurSa                  1.00.03             
  2.   Harri Hollo                 TP                     1.00.29        +26  
  3.   Pasi Pohjola                Lynx                   1.03.55      +3.52  
  4.   Marko Jaatinen              MuVi                   1.03.59      +3.56  
  5.   Ari Hiiri                   HauSi                  1.04.40      +4.37  
  6.   Tom Karppinen               LTH                    1.14.09     +14.06  
  7.   Jari Kleemola               KeU                    1.17.08     +17.05  
H20
 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Juha Mikkolainen            VaHa                   1.02.51             
  2.   Mika Pensas                 Malax                  1.06.39      +3.48  
  3.   Matti Sappinen              VaHa                   1.08.27      +5.36  
  4.   Jussi Nurminen              VaHa                   1.15.46     +12.55  

H40

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Ismo Saari                  IPR                      56.24             
  2.   Timo Raudus                 Eks360                   57.40      +1.16  
  3.   Kimmo Gynther               IHR                      59.30      +3.06  
  4.   Tuomo Marttinen             Kalske                 1.01.37      +5.13  
  5.   Timo Nykänen                MU                     1.01.40      +5.16  
  6.   Savikko Olli                TarpSu                 1.02.48      +6.24  
  7.   Immo Laine                  MS Parma               1.04.58      +8.34  
  8.   Janne Turpiainen            HyRa                   1.05.01      +8.37  
  9.   Jari Gynther                IHR                    1.05.36      +9.12  
 10.   Kai Nokelainen              JRV                    1.07.57     +11.33  
 11.   Markku Kytäjä               KaRa                   1.17.55     +21.31  
 12.   Jari Uutela                 MuVi                   1.18.15     +21.51  
 13.   Jari Kanko                  KooVee                 1.21.46     +25.22  
 14.   Jarmo Koponen               Navi                   1.44.56     +48.32  
       Eero Manerus                PetPe                     Hyl.             
D21
 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Mervi Pesu                  RR                       43.56             
  2.   Päivi Tommola               LS-37                    46.36      +2.40  
  3.   Marika Hara                 KooVee                   48.35      +4.39  
  4.   Kirsi Korhonen              Navi                     51.28      +7.32  
  5.   Niina Jaako                 LänRa                    55.00     +11.04  
  6.   Marja Rantanen              LamSä                    55.22     +11.26  
  7.   Riikka Kivelä               VeVe                   1.02.00     +18.04  
  8.   Anna-Kaisa Viita            LänRa                  1.03.25     +19.29  
  9.   Jenny Vuorinen              KauWi                  1.21.11     +37.15  

H45

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Kari Sallinen               DELTA                    43.26             
  2.   Hannu Ojala                 R-P                      50.38      +7.12  
  3.   Pertti Ovaska               EE                       50.45      +7.19  
  4.   Markus Siitonen             KooVee                   51.37      +8.11  
  5.   Jukka Niemi                 KanSu                    52.20      +8.54  
  6.   Jukka Koivuniemi            RasKa                    53.30     +10.04  
  7.   Veli-Pekka Pynttäri         Mesik                    53.55     +10.29  
  8.   Vesa Saari                  IPR                      55.03     +11.37  
  9.   Ossi Autio                  HyRa                     58.07     +14.41  
 10.   Janne Lehtinen              RR                     1.07.45     +24.19  

H18

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Pekka Niemi                 KanSu                    41.02             
  2.   Samuel Pökälä               AR                       46.24      +5.22  
  3.   Juuso Jutila                TP                       47.00      +5.58  
  4.   Arttu Lehtovaara            KooVee                   47.19      +6.17  
  5.   Jukka Sappinen              VaHa                     51.30     +10.28  
  6.   Oskari Raiskio              LHR                      53.36     +12.34  

H50

 (Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 2)

  1.   Reijo Honkanen              TurSa                    48.33             
  2.   Tauno Suominen              JäPa                     49.19        +46  
  3.   Timo Aalto                  TurSa                    54.50      +6.17  
  4.   Matti Salonen               TuS                      56.02      +7.29  
  5.   Staffan Pettersson          Lynx                     59.31     +10.58  
  6.   Pertti Lähdekorpi           RR                     1.05.20     +16.47  
  7.   Kari Mikkola                MS Parma               1.14.07     +25.34  
       Kaasalainen Hannu           TUS                      Kesk.             
       Jukka Ihalainen             Mesik                     Hyl.             
       Pertti Litmanen             HlT                       Hyl.             

D20

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Tiia Tallila                VaHa                     59.07             
       Tarja Vesanto               EsSu                      Hyl.             

D35

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jonna Halttunen             Kalske                   59.12             

H55

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Antti Ojala                 TurSa                    43.33             
  2.   Teuvo Lehtinen              MU                       47.30      +3.57  
  3.   Pekka Pökälä                AR                       49.20      +5.47  
  4.   Rolf-Erik Sundelin          Minken                   51.08      +7.35  
  5.   Pekka Liukkala              HauSi                    52.42      +9.09  
  6.   Risto Arenius               JäPa                     56.26     +12.53  
  7.   Tauno Saari                 SuSe                     58.37     +15.04  
  8.   Ettanen Martti              HU-46                  1.05.32     +21.59  
       Heikki Saarinen             MU                        Hyl.             

H60

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Antero Varjonen             RR                       49.08             
  2.   Jukka Aunula                Jyry                     49.21        +13  
  3.   Pekka Nieminen              LS-37                    50.44      +1.36  
  4.   Heikki Nurminen             IPR                      52.35      +3.27  
  5.   Taisto Järvinen             RasKe                    55.49      +6.41  
  6.   Severi Halkosaari           NivU                   1.06.15     +17.07  
       Pertti Nyberg               LS-37                     Hyl.             

H16

 (Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Peter Sundelin              Minken                   33.14             
  2.   Ville Paldan                KooVee                   38.32      +5.18  
  3.   Mika Kemppi                 KanSu                    40.55      +7.41  
  4.   Petja Pinomäki              VaHa                     44.41     +11.27  
       Jukka-Pekka Seppänen        RasKa                    Kesk.             

D18

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Susann Sundelin             Minken                   42.08             
  2.   Susanna Laurila             JalJa                    45.47      +3.39  

D40

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Riitta Siltanen             TuNMKY                   39.23             
  2.   Eija Rantala                HS                       47.22      +7.59  

D45

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sisko Anttila               LamSä                    49.50             
  2.   Marita Saari                Hiisi                  1.07.37     +17.47  
  3.   Vesanto Marianne            EsSu                   1.11.29     +21.39  

H65

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Arvo Martikainen            LS-37                    29.56             
  2.   Timo Nurmi                  Hiisi                    30.28        +32  
  3.   Martti Hiiri                HauSi                    32.02      +2.06  
  4.   Seppo Väisänen              RR                       32.06      +2.10  
  5.   Ilmari Tupitsa              Jyry                     33.38      +3.42  
  6.   Heikki Väyrynen             EsSu                     35.11      +5.15  
  7.   Pentti Ruponen              Hiisi                    35.45      +5.49  
  8.   Rauli Pekkala               Mesik                    41.51     +11.55  

H14

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   André Haga                  Botnia                   25.45             
  2.   Severi Uutela               MuVi                     32.55      +7.10  
  3.   Max Kemppi                  SuSe                     34.52      +9.07  
  4.   Olli Raudus                 Eks360                   36.12     +10.27  

D55

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Sirpa Tarkiainen            SuSe                     34.33             
  2.   Arja Nurminen               VaHa                     34.49        +16  
  3.   Ritva Mikkonen              EsSu                     35.57      +1.24  
  4.   Mirjami Tupitsa             Jyry                     44.46     +10.13  
       Beatrice Malmsten           Lynx                      Hyl.             

D16

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tiia Miettinen              MS Parma                 24.59             
  2.   Marie-Louise Öst            Falken                   29.29      +4.30  
  3.   Henna Niemi                 MS Parma                 30.53      +5.54  
  4.   Natalia Kanko               KooVee                   31.20      +6.21  

H12

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Markus Hiiri                HauSi                    32.06             
  2.   Lassi Hiiri                 HauSi                    46.31     +14.25  

D14

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Liisi Pietilä               LHR                      26.27             

D12

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Eerika Rantala              HS                       23.20             
  2.   Ruut Kanko                  KooVee                   26.56      +3.36